W sobotę 18 listopada 2017 miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia Polskiej Szkoły Bez Granic. Klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami – Anną Lejman i Magdalena Sobczak przygotowały występ dzieci. Uroczystość poprowadziła uczennica kl.4 – Julia Kluza, która przepytywała najmłodszych kolegów i koleżanki z najważniejszych faktów dotyczących Polski. Dzieci zaprezentowały kodeks prawdziwego Polaka oraz pięknie wyrecytowały wiersz o barwach ojczystych. Następnie uroczyście ślubowały uczyć się języka polskiego, kultury i historii. Przysięgały dbać o dobre imię Polski i naszej szkoły. Pani dyrektor Anna Siecińska odczytała imiona i nazwiska pierwszoklasisów z poszczególnych klas, a pani dyrektor Anna Lejman pasowała każde dziecko na ucznia szkoły. Na koniec dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę, otrzymały również rożki obfitości i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy pani Ani Lejman i Magdalenie Sobczak za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. Był to bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej.

Pasowanie na ucznia

 

 

 

 

 

Zobacz galerię z tego wydarzenia…