12 listopada 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Pasowanie na ucznia, zwane także ślubowaniem klas pierwszych, to uroczyste wstąpienie uczniów klas pierwszych w życie naszej szkoły.

Uroczystości towarzyszyli rodzice dzieci,  dyrekcja i nauczyciele z klas I-III.

Ślubowanie pierwszaków poprzedzone było ciekawym i radośnie zaprezentowanym programem artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię klasy panią Justynę Kupczak, dwóch najstarszych uczennic – Emmę i Sarah oraz uczennic z klasy II – Oliwię, Emilię, Milę ,Lenę, Gabrysię i Nicolę.

Dziewczyny wcielili się w postacie narratorów przedstawienia i przekazywały dzieciom i ich rodzicom cenne rady niezbędne w dalszej edukacji, koleżanki z klasy II wcieliły się zaś w postacie leśnych ludków, które kolorowymi liśćmi nagradzały osiągnięcia uczniów klasy I. 

Po wspaniale przygotowanym i wzruszajacym programie artystycznym, nastąpił czas na oficjalna część uroczystości, kiedy pierwszaki składały ślubowanie przed panią dyrektor szkoły Anną Siecińską i swoimi rodzicami oraz pozostałymi nauczycielami, i zostały oficjalnie uczniami klasy I. 

Uroczystość wypadła wspaniale i na długo zapadnie w pamięciach dzieci i wszystkich obecnych na uroczystości. Na pamiątkę ślubowania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.

Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych i witamy wśród grona mądrych i ciekawych wiedzy uczniów Polskiej Szkole Bez Granic w Tyrrelstown!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/pasowanie-na-ucznia-klasy-pierwszej