Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka z pewnością niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w prawie każdej szkole. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 27 października. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zaprezentowali część artystyczną: wiersze, piosenki i tańce. Każda klasa
przygotowywała barwną opowieść o życiu szkoły. Występ dzieci spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie
pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem, którego dokonała pani dyrektor Anna Siecińska. Natomiast uroczystego
wręczenia dyplomów z życzeniami powodzenia w nauce języka polskiego dokonała pani dyrektor Anna Lejman. Pięknym podsumowaniem uroczystości było odśpiewanie hymnu Polski przez wszystkie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami. Na zakończenie pasowania dzieci dostały pamiątkowe portrety z ich niezwykłymi pozami w magiczno-teatralnej odsłonie. Pasowanie
na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko ma poczucie, że bycie uczniem polskiej szkoły jest czymś ważnym i cennym.
Bardzo dziękujemy nauczycielom: Małgorzacie Jedynak, Paulinie Wydrzyńskiej, Kamili Ciapara za włożony trud i pracę w przygotowanie dzieci do szkolnej uroczystości.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce języka polskiego!

Zapraszamy do obejrzenia filmików z tego wydarzenia, które znajdują się w naszej galerii pt: Filmy szkolne.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

2002