6 listopada 2021 r. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość – przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Polskie Szkoly Bez Granic.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Niestety w związku z obowiązującymi obostrzeniami, nasze pasowanie miało charakter kameralny.
Na początku pani dyrektor Anna Siecińska przywitała wszystkie dzieci przystępujące do pasowania i życzyła im między innymi wielu chwil zadowolenia z własnych osiągnięć, wielu sukcesów na miarę własnych możliwości i radości!
Po jej wystąpieniu nadszedł czas na program artystyczny. Uczniowie pięknie zaśpiewali piosenkę “Puk, puk to ja mały uczeń pierwszaczek” i z przejęciem wypowiadali zapamiętane wierszyki. Następnie nadszedł czas na pierwszy „egzamin” z zasad panujących w klasie i w szkole. Mimo stresu, wszyscy poradzili sobie doskonale i celująco zdali swój wspólny, klasowy sprawdzian. Udowodnili tym samym, że są gotowi, aby zasłużyć na miano prawdziwego ucznia Polskiej Szkoły Bez Granic.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Annę Siecińską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.
Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawczyni klasy pani Lena Szturomska – Józwik rozdała dzieciom dyplomy i tyty ze słodkimi niespodziankami. Po uroczystości wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Był to dla wszystkich szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
Dziękujemy wychowawczyni klasy pani Lenie Szturmowskiej – Józwik za ciekawy scenariusz, oprawę muzyczną i przede wszystkim za opiekę na pierwszkolasistami oraz pięknie przeprowadzoną ceremonię pasowania na ucznia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.