Bestsellerowa książka „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej (klasy I-III).
Książki o Cukierku, dzięki świetnemu humorowi, doskonałemu – prostemu i zrozumiałemu, a równocześnie bardzo bogatemu – językowi oraz tradycyjnym wartościom, jakie przekazują, są doskonałą propozycją dla najmłodszych, rozpoczynających swoją przygodę z literaturą. Właśnie tę lekturę omawiała klasa 2 na zdalnym nauczaniu. Pani Katarzyna Siejk- Kudrys przygotowała bardzo ciekawą prezentację na popularnej u nas w szkole platformie edukacyjnej- genially. Uczniowie poznali kwestię odpowiedzialności za zwierzę, które człowiek bierze pod opiekę. Autor zwraca uwagę na konieczność zapewnienia młodemu kotu właściwej opieki. Dlatego właśnie książkowy tata radzi domownikom, by uważali na pupila, otwierając drzwi domu, podkreśla konieczność umieszczenia na obroży numeru telefonu, odwiedzenia weterynarza w celu zaszczepienia i odpchlenia zwierzęcia. Książka uświadamia także, z jakimi sytuacjami wiąże się decyzja o posiadaniu kota, który, ze względu na wrodzoną ciekawość oraz instynktowną potrzebę polowania, może niszczyć sprzęty domowe. Rodzice Marcela, ludzie niezwykle troskliwi, wyrozumiali i cierpliwi, stają się wzorem do naśladowania dla każdego kociego opiekuna.

1001 2002 3003