Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ” Z kulturą mi do twarzy”.
” Mali i duzi architekci” – konstruowanie z dostępnych materiałów budowli na wzór słynnych zabytków architektury.
Rozszerzając temat uczniowie klasy 6 rozmawiali o architekturze, poznali zawód architekt, zastanawiali się gdzie można spotkać elementy architektury, co to jest zabytek, następnie szukali znaczenia słowa wieża oraz z pomocą obrazu poznali słynne wieże – budowle zarówno w Polsce jak i na świecie.
Poznali najbardziej znany zabytek Paryża – wieżę Eiffla, czytali wspólnie informacje i ciekawostki dotyczące wieży Eiffla i jej historii oraz obejrzeli film edukacyjny.
W dalszej części zajęć, poznali znane zabytki architektury światowej, obejrzeli film edukacyjny, nazywali budowle oraz rozmawiali na temat zabytków architektonicznych.
Następnie odbyli lekcję rysunku, gdzie uczyli się krok po kroku rysować wybrany jednogłośnie zabytek – krzywą wieżę w Pizie, jakby się mogło wydawać narysowane Krzywej Wieży wcale nie jest takie proste.
W kolejnym etapie lekcji uczniowie przeszli od teorii do praktyki i próbowali swoich sił w konstruowaniu budynków na wzór znanych zabytków.
Wybór materiałów był różnorodnych od klocków lego przez plastikowe kubki, pianki marshmallows i makaron przez karton, patyczki, papierowe rolki i tekturę.
Zobacz galerię z tego wydarzenia…
 1001