W związku z zamknięciem szkół z powodu pandemii, zostaliśmy postawieni przed podjęciem nauki w systemie edukacji zdalnej.  Nauczanie online, niesie za sobą nie tylko konieczność zmian w podejściu metodycznym do realizacji podstawy programowej i samego nauczania, ale także przekonstruowania funkcjonowania klasy i organizacji lekcji. Dlatego podjęliśmy naukę za pośrednictwem platformy edukacyjnej Zoom. Ważną kwestią dla nauczycieli stało się dobranie odpowiednich treści, czyli postawienie nie tylko na notatki tekstowe i linki z gotowymi zasobami, ale oparcie przekazu na ciekawych grafikach, interesujących platformach edukacyjnych. Dużą popularnością w naszej szkole cieszy się  niezwykle ciekawa animacyjnie platforma Genially.  Atrakcyjne dla ucznia tematyczne prezentacje, wzbogacone o liczne infografiki, interaktywne obrazki, gry i quizy są wspaniałym sposobem na zdalną naukę. Przygotowujemy więc na każde sobotnie zajęcia ulubione interaktywne ćwiczenia i prezentacje. Bardzo ważnym elementem w nauczaniu online jest wizualna droga komunikowania się z uczniami. Dzięki niej mamy możliwość zobaczenia i posłuchania siebie wzajemnie, a przy tym budowanie motywacji do uczenia się, a motywacja jest kluczowa w procesie uczenia się. Stałe jej podtrzymywanie i podsycanie warunkuje powodzenie w procesie edukacji zdalnej.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

 

3003