“Niezwykła umiejętność korzystania z własnych zasobów zwiększa wiarę we własne możliwości, dodaje odwagi, wzmacnia pewność siebie”.
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Malutka kropeczka zmieniła świat Vashti, tytułowej bohaterki opowiadania. Pozwoliła jej na rozpoczęcie wspaniałej przygody, podczas której zainicjowała odkrywanie swojego talentu i dziecięce eksperymenty z rysowaniem.
Zwykła kropka nie tylko zawładnęła naszą wyobraźnią, lecz także rozbudziła ciekawość poznawczą, wyostrzyła zmysł obserwacji, wyzwoliła aktywność ruchową, twórczą pasję, pomogła w dostrzeżeniu swoich mocnych stron oraz przyczyniła się do integracji środowiska szkolnego. Tego dnia ubrania dzieci wzbogacone zostały w kropki, kropeczki i kropy. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych z animacyjną chustą Klanza, segregowały, kolorowały, malowały, rysowały i wyklejamy kropki oraz prezentowały swoje niezliczone talenty!
W projekcie znalazło się miejsce na działania twórcze zarówno w sali przedszkolnej, jak i na terenie boiska szkolnego, gdzie przy użyciu kolorowej kredy powstawały piękne, dziecięce kolorowe kropki. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z animacyjną chustą Klanza, segregowały, kolorowały, malowały, rysowały i wyklejamy kropki oraz prezentowały swoje niezliczone talenty!
Podczas sobotnich zajęć w klasach I-III nauczycielki zabrały swoich uczniów we wspaniałą podróż ku kreatywności i odkrywaniu talentów.
Uczniowie klasy czwartej stworzyli wirtualne kropki.
W klasie szóstej uczniowie wycinali i kolorowali koła, a następnie zapisywali na nich swoje talenty oraz wszystko to co sprawia, że są wyjątkowi. Tak przygotowane kropeczki, wychowawca klasy ukrył w szkolnym ogródku. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć ukryte kropki i dopasować talenty. Zadanie sprawiło wszystkim wiele radości i wywołało uśmiech na niejednej twarzy.
Zawsze warto poświęcić wiele uwagi i czasu na odkrywanie talentów i mocnych stron dziecka. Był to dzień pełen dziecięcego uśmiechu i radości odkrywania talentów, kreatywności, pomysłowości i radości z bycia razem. Wszyscy bawili się doskonale i odkryli w sobie wiele wspaniałych talentów!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji …

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/miedzynarodowy-dzien-kropki-2022