Dzisiaj w klasie 7 Polska Szkoła Bez Granic w Tyrrelstown mieliśmy niesamowite zajęcia z języka polskiego, poświęcone fascynującej kulturze i mitologii słowiańskiej! Razem odkrywaliśmy tajemnice Marzanny, słowiańskiej bogini symbolizującej przemianę zimy w wiosnę.

Podczas naszych lekcji zgłębialiśmy różnorodne aspekty mitologii słowiańskiej, poznając legendy i obrzędy z nią związane. Marzanna, będąca symbolem zakończenia zimy i nadejścia wiosny, była dla nas fascynującym tematem do analizy i dyskusji.
W ramach zajęć plastycznych każda grupa uczniów miała okazję stworzyć swoją własną wersję Marzanny. Praca w wyznaczonych grupach nie tylko rozwijała naszą kreatywność, ale także budowała więzi i integrację między uczniami. To wspaniałe doświadczenie, które pokazało nam, jak wiele możemy osiągnąć, pracując razem jako zespół!
  Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o naszych fascynujących kulturach, zapraszamy na kolejne lekcje!
 
Zapraszamy do naszej szkolnej galerii zdjęć, aby obejrzeć relację z ciekawych zajęć w naszej szkole!

Zajrzyjcie do naszej galerii, by zobaczyć jak wspaniale się bawiliśmy, ucząc się jednocześnie wielu ciekawych rzeczy!

Link do galerii: https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/marzanna-historia-i-znaczenie-klasa-7

Niech zdjęcia opowiedzą więcej niż tysiąc słów! ✨

Projekt realizowany w ramach dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji Narodowej. 
 
Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej w Irlandii” jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Dzięki temu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność edukacyjną, wzbogacając ofertę zajęć i wspierając naszych uczniów w nauce języka polskiego, historii oraz kultury polskiej.
 
Serdecznie dziękujemy za to wsparcie! Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszych działań na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej. Bądźcie na bieżąco z informacjami o nadchodzących wydarzeniach i projektach!