W maju nasza szkoła obchodziła Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Nauczyciele wraz z uczniami zaangażowali się w przygotowanie różnych form edukacyjnych oraz prezentacje multimedialne upamiętniające wydarzenie jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz flagi narodowej. Prace dzieci wykonały na zajęciach lekcyjnych oraz plastycznych np. godło, mapa, flaga, serca biało-czerwone. Celem głównym tych działań było poszukiwanie
nowych, interesujących i absorbujących całą społeczność szkolną form przeżywania świąt narodowych. Chodziło również o kształtowanie przywiązania do barw narodowych oraz symboli narodowych. Sobota,5 maja była szkolnym Dniem Barw Narodowych. Cała społeczność
szkoły – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ubrali się w kolory widniejące na naszej fladze. Cieszymy się, że udało nam się zaangażować do udziału w obchodach majowych świąt całą społeczność szkoły. Wierzymy, że w ten sposób kształtujemy wśród wychowanków przywiązanie do naszej Ojczyzny.

 

Zobacz galerię z tego wydarzenia..

6006