Lekcje żywej historii, to najbardziej efektywny sposób nauczania historii. Podczas sobotnich zajęć mieliśmy okazję gościć u nas Grupę Rekonstrukcji Historycznej – Arnhem. Opracowane przez nich lekcje są ciekawe, pouczające i dają uczniom niepowtarzalną możliwość posłuchać przekazów i relacji historycznych, wczuć się w losy omawianych postaci, założyć strój historyczny, elementy umundurowania, wziąć do ręki repliki broni czy amunicji. 

Wszystkie te elementy wzbudzają ciekawość i zainteresowanie oraz dodatkowo zwiększają atrakcyjność zajęć i przykuwają uwagę naszych uczniów. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą dawkę wiedzy historycznej na temat Historii Polski w latach 1918–1939 – w dwudziestoleciu międzywojennym, od odzyskania niepodległości przez Polskę do zakończenia regularnych działań wojennych Wojska Polskiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć naszej szkoły…

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/lekcje-zywej-historii