W klasie trzeciej tematem zajęć była twórczość i życie jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii – Fryderyka Chopina.

Uczniowie przeczytali informacje na temat pianisty, często nazywanego poetą fortepianu, poznali ciekawostki, m.in takie, że na Merkurym znajduje się krater nazwany imieniem Chopina, i że możemy znaleźć planetoidę o tej samej nazwie. 

Uczniowie rozwiązywali również zadania dotyczące jego dorobku artystycznego i rysowali obrazki do jego muzyki.

Fryderyk Chopin jest na stałe wpisany w historię światowej muzyki. Jego muzyka jest  ponadczasowa, zaś jego utwory grane są we wszystkich światowych filharmoniach oraz szkołach muzycznych na całym świecie.

Dlatego tak ważne jest, aby dzieci uczyły się o życiu i twórczości tego fascynującego muzyka. Była to ciekawa lekcja języka polskiego z muzyką w tle.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia…   https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/lekcja-jezyka-polskiego-z-muzyka-w-tle