Nasi uczniowie z dnia na dzień z coraz większym zaangażowaniem uczą się nie tak łatwego języka polskiego. Egzaminem umiejętności posługiwania się zasadami ortografii, stał się w naszej szkole I Konkurs Ortograficzny ORTOMANIAK. Po wstępnych dyktandach do finału konkursu zakwalifikowało się czworo uczniów. Finaliści przez dwa tygodnie zgłębiali sekrety polskiej pisowni, aby 5 marca podejść do ostatecznej próby. 1-nanaPo godzinnej walce z ortografią tytuł Ortomaniaka w grupie starszej zdobyła Kinga Pałasz, która zajęła I miejsce w konkursie, II miejsce otrzymał Alek Lejman, III miejsce przypadło Idze Kała. Natomiast Ola Kuźma, wykazała się tak dużym zaangażowaniem, że otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie. Natomiast wśród najmłodszych dzieci miano Ortomaniaka zdobyli : I miejsce Tymon Marcyniak, II miejsce Gloria Czech-Adewuyi, III miejsce Igor Gąsiorek, wyróżnienie Adam Świątkowski. Wszystkim uczniom ogromnie gratulujemy! Każdy z laureatów otrzymał nagrodę w formie książki. Mamy nadzieję, że pomoże to dzieciom rozwijać swoje umiejętności językowe. Tymczasem my czekamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku, aby odkryć nowe talenty w naszej szkole.
Dziękujemy Patrycji Bęben i Ani Krasuckiej – Górnej za koordynację projektu ortograficznego.
Zobacz galerię z konkursu