Sobota w Polskiej Szkole Bez Granic była prawdziwą uczta dla miłośników komiksów! ‍♂️‍♀️

Nasi czwórkowi uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawej lekcji, podczas której zanurzyli się w fascynującym świecie Kajka i Kokosza – szkoły latania! Razem omówiliśmy klasyczną lekturę, a następnie przeszliśmy do praktyki.

Po dyskusji nad komiksem przyszedł czas na muzykę – razem wsłuchaliśmy się w piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Komiksy – magiczne obrazki”. Uczniowie mieli za zadanie wyciągnąć wnioski na temat komiksów z tekstu piosenki – i jak się okazało, obrazki potrafią mówić wiele!

Ale to jeszcze nie koniec! Po teoretycznej części przyszła pora na zabawy praktyczne. Zaczęliśmy od emocjonującej gry „Zgadnij kto to”, a następnie przenieśliśmy się do świata Komiksowego TABOO, gdzie sprawdziliśmy naszą znajomość tekstu na wesoło!

Na zakończenie naszej sobotniej przygody każdy z uczniów losował obrazki, które stały się inspiracją do tworzenia własnych komiksowych historii! ️

Komiksy jako narzędzie do nauki języka dla dzieci oraz rozwijania umiejętności pisania mają wiele zalet:

1. Wizualna narracja: Komiksy łączą tekst z obrazem, co ułatwia dzieciom zrozumienie treści. Obrazki wspierają i uzupełniają słowa, co ułatwia przyswajanie nowego słownictwa oraz zrozumienie kontekstu.

2. Stymulacja wyobraźni: Dzięki różnorodnym scenom i postaciom, komiksy pobudzają wyobraźnię dzieci, co pomaga im w rozwijaniu kreatywności oraz umiejętności tworzenia opowieści.

3. Praktyka czytania i pisania: Czytanie komiksów wymaga od dzieci śledzenia wątku fabularnego oraz zrozumienia kolejności zdarzeń. Dodatkowo, gdy dzieci próbują tworzyć własne komiksy, angażują się w praktykę pisania, ucząc się budować narrację oraz układać zdania.

4. Różnorodność językowa: Komiksy mogą prezentować różne style językowe, od formalnych dialogów po potoczne zwroty, co pomaga dzieciom wzbogacić swoje słownictwo oraz zrozumienie różnych kontekstów komunikacyjnych.

5. Motywacja do nauki: Komiksy są często atrakcyjne dla dzieci ze względu na kolorowe ilustracje i dynamiczną narrację. Dzięki temu mogą stanowić motywację do nauki języka oraz rozwijania umiejętności pisania.

6. Kontekst kulturowy: Komiksy często odnoszą się do różnych aspektów kultury i codziennego życia, co pomaga dzieciom zrozumieć różnorodność świata oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych kultur i tradycji.

W związku z tym, wykorzystanie komiksów jako narzędzia edukacyjnego może być bardzo skuteczną metodą wspierania nauki języka oraz rozwijania umiejętności pisania u dzieci.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i kreatywność! #PolskaSzkołaBezGranic #KajkoIKokosz #Komiksy #EdukacjaPrzezZabawę #Kreatywność #SobotaWPracy

Zapraszamy do naszej szkolnej galerii zdjęć, aby obejrzeć relację z realizacji projektu w naszej klasie!

Nasi uczniowie przeżyli niezapomniane chwile, podczas warsztatów na temat zdrowego odżywiania. Zajrzyjcie do naszej galerii, by zobaczyć jak wspaniale się bawiliśmy, ucząc się jednocześnie wielu ciekawych rzeczy!

Link do galerii: https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/komiks-klasa-4

 

Niech zdjęcia opowiedzą więcej niż tysiąc słów! ✨