Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku 14 grudnia 2019 r. w pięknie udekorowanej sali zebrali się zaproszeni goście, rodzice  i nauczyciele naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a niecodzienne stroje  podkreślały wyjątkowy czas.

Na scenie dzieci śpiewały kolędy i świąteczne piosenki- wszystko miało swoją symbolikę: wigilia, rodzina, dom i nasza narodowa stajenka. Najstarsi uczniowie wraz z nauczycielką zagrały na fletach polską kolędę. Z kolei najmłodsze dzieci w urokliwym repertuarze podbiły serca rodziców.

Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Panie dyrektorki Anna Siecińska i Anna Lejman podziękowały uczniom, nauczycielom za wspaniały występ i złożyły wszystkim rodzicom oraz dzieciom świąteczne życzenia. Takie podniosłe chwile jak polskie jasełka, nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają serdeczne relacje. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w wyjątkowy, polski nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

 5005