Dnia 7 listopada odbyło się w klasie 1 głośne czytanie przez zaproszonego gościa „120 przygód Koziołka Matołka”.
Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci autora minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera nie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej.
Interaktywne zajęcia na temat bajkowej postaci- Koziołka Matołka przygotowała specjalnie dla uczniów pani dyrektor Anna Lejman. Dzieci poznały fragment z 4 księgi w formie tradycyjnej, głośnego czytania oraz multimedialnej. Rozwiązały quiz, sprawdzający ich wiedzę na temat przeczytanego fragmentu. Jak również czytały sylaby i układały proste zdania razem z bajkową postacią. Dzieci w trakcie zabaw towarzyszyły bohaterowi w podróży do Afryki, a także dowiedziały się jakie inne kraje odwiedził w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa. Zabawne przygody Koziołka Matołka stały się inspiracją do stworzenia ciekawych zadań edukacyjnych z języka polskiego.
Dziękujemy pani Ani za wspólny czas-to była bardzo interesująca, zabawna i inspirująca lekcja.
Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Poloniii i Polaków za granicą.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…