Festiwal Polska Éire powstał, aby celebrować polsko-irlandzką przyjaźń i pokazać różnorodność jaką Polacy wnoszą w życie Irlandii. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się jako polska szkoła w to ważne wydarzenie organizowane przez Ambasadę RP w Dublinie. Zorganizowaliśmy festyn rodzinny , na który nasi uczniowie zaprosili swoich irlandzkich przyjaciół. Wśród licznych atrakcji były mecze piłkarskie, zumba, dmuchane zamki, konkurencje sportowe, stoiska zainteresowań dla dzieci, oraz kawiarenka z domowymi wypiekami. Fotobudka zachęcała do nietuzinkowych zdjęć, a kącik z polskim legendami zapraszał do zabawy z zadaniami. Dużą atrakcją były stanowiska dla dzieci- ogromną popularnością cieszyła się strefa artysty, eksperymentów, malowania twarzy i przedszkolaka. Zabawy sportowe prowadziła pani Anna Lejman, działo się dużo- od konkurencji rodzinnych w papierowym tunelu, do wyścigu z kapustą po zabawy z balonami, oraz inne „szalone” atrakcje. Wszyscy zawodnicy nagradzani byli medalami i pucharami. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty domowe, dzieci mogły
umoczyć ręce w nienewtonowskiej cieczy i stworzyć bryłki, kulki z ciekłej substancji.
Natomiast zamki dmuchane wyzwalały w dzieciach radość skakania, ruchu w powietrzu i akrobacji w niezwykłym wydaniu. Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda, ale także znakomite humory i goście, którzy włączali się do prowadzanych zabaw i konkursów.
Szczególne słowa podziękowania należą się całej kadrze pedagogicznej, która znakomicie wywiązała się ze swoich zadań. Z kolei rodzicom należą się słodkie podziękowania za wiele wspaniałych i smacznych ciast, które „na bogato” zaopatrzyły naszą szkolną kawiarenkę.
Projekt był zrealizowany przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja i współfinansowany przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Dziękujemy również Ambasadzie RP w Dublinie za współfinansowanie szkolnego festynu.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z całej relacji z festynu w naszej zakładce – filmy szkolne.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

3003