Festiwal Polska Éire powstał, aby celebrować polsko-irlandzką przyjaźń i pokazać różnorodność jaką Polacy wnoszą w życie Irlandii. W tym roku po raz drugi włączyliśmy się jako polska szkoła w wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Ambasadę RP w Dublinie. Zorganizowaliśmy festyn rodzinny, na który nasi uczniowie zaprosili swoich irlandzkich przyjaciół. Wśród licznych atrakcji były mecze piłkarskie, dmuchane zamki, konkurencje sportowe dla rodziców, stoiska zainteresowań dla dzieci, oraz
kawiarenka z domowymi wypiekami. Dużą atrakcją okazała się kolorowa wata cukrowa i popcorn z maszyny. Dzieci miały duży wybór w stanowiskach aktywności twórczej- od piasku kinetycznego, poprzez malowanie twarzy, kącik sensoryczny, plastyczny, malowanie kamieni i muszli – zajęcia w kąciku “Era
kamienia malowanego”, kącik dla rodziców- zawody dla mam i tatusiów. Zabawy sportowe dla najmłodszych prowadzone na boisku szkolnym cieszyły się ogromną popularnością. Wszyscy zawodnicy nagradzani byli medalami i drobnymi nagrodami. Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda, ale także znakomite humory.
Szczególne słowa podziękowania należą się całej kadrze pedagogicznej, która znakomicie wywiązała się ze swoich zadań. Z kolei rodzicom należą się podziękowania za wiele wspaniałych i smacznych ciast, które wypełniły półki naszej szkolnej kawiarenki.
Projekt był zrealizowany przy współpracy z Ambasadą RP w Dublinie oraz współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

1001