7 listopada gościliśmy w naszej szkole Izę Graniak- Mistrza gier planszowych i terenowych (LARP) z Dziupli Tropicieli Przygód.
Wzięliśmy udział w przygodzie z grami, które rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywnego i logicznego myślenia. Dzięki zespołowemu graniu uczyliśmy się jak współpracować, podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność.
Odkrywaliśmy tajemnicze kody, walczyliśmy ze smokami, zdobywaliśmy mesmeryczne kamienie, podążaliśmy szlakiem polskich miast, aby zdobyć skrzynie ze złotem, czyli wpadliśmy po uszy do świata gier.
Dziuplowa mistrzyni pokazała nam, że gry planszowe mogą konkurować z nowoczesnymi grami komputerowymi, bo mają element obcowania z prawdziwymi partnerami z jego emocjami, a nie z wyimaginowanym światem z dala od rzeczywistego świata i ludzi.
Obecnie gry planszowe przeżywają swoje odrodzenie, więc my dołączamy do świata mądrej zabawy.