„AKTYWNY PRZEDSZKOLAK” pod takim hasłem 3 października nasze młodsze i starsze przedszkolaki obchodziły Narodowy Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też integrowanie się grup przedszkolnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez aktywne spędzanie czasu.

Tego dnia  dzieci z zapałem uczestniczyły w wesołych konkurencjach sportowych. Były rzuty kaloszem, woreczkiem oraz tor przeszkód. Zabawne chodzenie na olbrzymich stopach okazało się niełatwym zadaniem. Skakanie, rzuty piłką, konkurencje z hula-hop oraz zabawy z kartonowymi pudłami stały się wspaniałą zabawą.

Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważny był uśmiech i dobra zabawa. Atrakcją tego dnia okazało się wręczenie dyplomów “Aktywnego Przedszkolaka”, a duma z przyznania takiego wyróżnieina najtrafniej została ujęta w słowach jednego z przedszkolaków “spełniło się moje marzenie, mam swój pierwszy dyplom, o którym marzyłem” (Kuba lat 5).