21 listopada najmłodsze dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem:

MIŚ – MÓJ MAŁY PRZYJACIEL

10extrathumbCelem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Kolargola.
Dzieci przyniosły z domu swoje ulubione maskotki, zaprosiły je do gimnastyki porannej. Brały udział w konkursie : „ Co wiem o misiach?”, oglądały film z cyklu „ Miś Uszatek”, ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach – „Pokochaj Pluszowego Misia”, „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie” oraz muzyce z bajki pt. „Przygody Kubusia Puchatka”.  Każdy maluch smakował – „małe co nieco”, czyli słodki miodek.
Wspaniałą niespodzianką było przyznawanie dzieciom szarf za ich wyjątkowe pluszaki, nagrodziliśmy : największego, puchatego, kolorowego, wesołego, troskliwego i najmniejszego misia.
Dzieci również, choć przez chwilę mogły poczuć się misiami, robiąc portretowe zdjęcie „Jestem miś”.
Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów- szkoda, że dzień minął tak szybko! Do domu nasze przedszkolaki zabrały wrażenia i prace plastyczne o misiach.

Zobacz galerie z Dnia Pluszowego Misia