16 lat temu, w setną rocznicę powstania pluszowego misia, ustanowiono jego światowy dzień. Dzieci święto swoich ukochanych przytulanek obchodzą 25 listopada. W naszej szkole tradycyjnie świętowali najmłodsi, by wszystkie misie małe i duże mogły zebrać należne im honory. Pluszaki towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, by wspólnie brać udział w zabawach.
Dzieci tańczyły z misiami, karmiły je makaronem na czas, wykonały opaski misiowe, słuchały opowieści o niedźwiadkach. Gościły u siebie misia, który włączył dzieci do zabaw ruchowych. Na koniec dzieci wykonały portrety misiów malując miodem na talerzykach. Z kolei grupa 6-latków obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia, organizując urodziny. Dzieci zagrały w quizy dotyczące bajkowych misiów, zatańczyły razem z pluszakami oraz wykonały piękne portrety Misiaków. A jak na urodzinowe przyjęcie przystało, były również misiowe przekąski i dyplomy dla dzieci -przyjaciół Pluszowego Misia.
W przyszłym roku ponownie zaprosimy misie:
Miś pluszowy,
miś kudłaty,
biały, czarny
lub łaciaty.
Wszystkie misie
my kochamy,
bo ich święto dzisiaj mamy.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

3003