Światowy Dzień Pingwina świętujemy 25 kwietnia, ze względu na zaobserwowany przez naukowców ciekawy proces lęgowy pingwinów Adeli, które zawsze, każdego roku właśnie 25 kwietnia wracały na Antarktydę do swoich terenów lęgowych.
Podczas zajęć w grupie przedszkolnej dzieci poznały różne ciekawostki o pingwinach, jakie rozróżniamy gatunki pingwinów, wysłuchały opowiadania o pingwinach i wykonały pracę plastyczną o tych pięknych, morskich zwierzętach.
W drugiej części zajęć przedszkolaki brały udział w pingwiniej gimnastyce na sali gimnastycznej i szkolnych boisku.
Nasz Dzień Pingwina był doskonałą okazją do rozmowy o tych wspaniałych ptakach i nauce o Arktyce i Antarktydzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ciekawych zajęć w grupie 3 i 4 latków.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/dzien-pingwina-przedszkole