„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 roku prezydent Lech Kaczyński.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca.
Dziękujemy Grupie Rekonstrukcji Historycznej Arnhem, z Dublina, a w szczególności panom Kajetanowi i Kamilowi, za wspaniałe i pouczające zajęcia historyczne, które odbyły się w ubiegłą sobotę w naszej szkole.
Uczniowie mieli rzadką okazję posłuchać o losach żołnierzy walczących o niepodległość Polski, zobaczyć i dotknąć elementy umundurowania oraz replikę amunicji i broni z okresu II wojny światowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia…