Jak wytłumaczyć uczniom i przedszkolakom, czym jest niepodległość? Jak wspólnie się cieszyć z tego, że Polska jest wolnym krajem? Wspaniałym pomysłem były zajęcia interaktywne, angażujące dzieci w różne działania. W tym roku zorganizowaliśmy ciekawe zajęcia szkolne. Uczniowie poznali losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Najmłodsi zachwycali się piosenką “Jesteśmy Polką i Polakiem”, malowali barwy narodowe, poznawali nasze godło i hymn. Wybrali się na wycieczkę po Polsce- poznając największe miasta. Dzięki takim lekcjom patriotyzmu uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, jak także interesować się rodzimą kulturą oraz historią. Natomiast godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy oraz tożsamości.
Dziękujemy nauczycielom za kreatywne zajęcia, liczne pomysły i przygotowanie lekcji interaktywnych upamiętniających 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

2002