Jak co roku włączyliśmy się w niezwykłe świętowanie Dnia Kropki. Jest to dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Inicjatywa ta ma na celu rozbudzanie w dzieciach kreatywności i zachęcanie do tworzenia. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki książki „The Dot” Petera Reynoldsa, która uczy nas, że należy wierzyć we własne siły i tak
jak ona stworzyły galerię różnych obrazów z kropką. Były więc kropki malowane farbami, kropki malowane na różnych strukturach i kropki malowane kredą na placu szkolnym. Wszystkie dzieci
pracowały przy tym z wielkim zaangażowaniem. Przekształcały niektóre z kropek w „coś”, co tylko one umieją nazwać. W tym dniu każdy uczeń był ubrany w kropki lub oklejony kropeczkami.
W każdej klasie lekcje były osadzone w klimacie tematu kropki (ortograficzna kropka, kropka nadziei i radości, przymiotniki w kropki itp.) Najmłodsi brali udział w różnorodnych grach i zabawach ( np. układanie koła z kolorowych nakrętek, tworzenie drzewa talentów, malowanie własnej kropki, zabawy ruchowe z kołem). A także robili zabawne zdjęcia w “zakropkowanej” fotobudce.
Dzieci bawiły się ucząc i uczyły – bawiąc. Poprzez swoje działania udowodniły, że są twórcze i wierzą we własne siły. Odkrywały przy tym swoje zdolności o których opowiedziały, podczas zajęć.
Mamy nadzieję, że to pozytywne świętowanie rozbudzi kreatywność naszych uczniów, da im siłę do pokonywania swoich słabości i dużo wiary w siebie, tak aby miały odwagę postawić swoją „kropkę”.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

3003