18 września dzieci w naszej szkole obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami, grochami i groszkami. Na zajęciach uczniowie wysłuchali opowiadania z książki Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, (“Kropka”) i obejrzeli film o małej dziewczynce o imieniu Vashti, której cały świat odmieniła jedna mała kropka i nauczycielka plastyki.
Historia małej Vashti uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakiś talent, ukryte zdolności, które czekają, abyśmy je odkryli i pokazali innym.
Dlatego tego dnia, we wszystkich klasach, dzieci rozmawiały o swoich swoich mocnych stronach. Mówiły o tym czym jest talent i jak można go rozwinąć, a potem rysowały, malowały, opisywały na wyciętych wcześniej kropkach i przypinały do klasowego Drzewka Talentów.
Dzień Kropki jest w naszej szkole dniem szczególnym, ponieważ dzięki niemu mamy wspaniałą okazję do wspierania dziecięcej kreatywności, odwagi, pasji, zainteresowań, predyspozycji i wyobraźni. Odkrywamy każdego ucznia mocne strony i poznajemy ich talenty.
To była wspaniała przygoda z kropką wyrażona w dziecięcych uśmiechach.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Poloniii i Polaków za granicą.