Międzynarodowy Dzień Kropki już po raz kolejny zagościł w naszej szkole. Zespół „Kropkowych” nauczycieli przygotował sporo propozycji, by uczcić ten niezwykły dzień kreatywności. Na lekcji uczennice klasy 6 stworzyły piękne „ Drzewo talentów” na którym przyczepiły kropki prezentujące ich niezwykłe talenty. Natomiast w pracach plastycznych starały się ukazać : „Czym jest moja kropka, kropka częścią całości…”

Młodsze klasy rozmawialy o roli kropki w języku polskim oraz wyjaśniały znaczenie powiedzeń: „postawić kropkę nad i” , „koniec i kropka”, „kropka w kropkę” , „znaleźć się w kropce”.

Szukali jak największej ilości wyrazów z „ó-u” i zapisywali je w dużej kropce.

Z kolei 6-latki szukały kropek tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Wspólnie ułożyli z kropek gąsienicę. Grali w domino. Wykonali drzewa ozdobione kropkami. Było kolorowo i radośnie dzięki małej kropce o wielkiej mocy.

Było kreatywnie, bo każdy z nas ma talent!
Zobacz galerię z tego wydarzenia…
Zrzut ekranu 2020-10-12 o 22.13.28