Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka.
dzien-kropki-tyt
Już drugi raz w naszej szkole uczestniczymy w tym święcie kreatywności. W każdej klasie dzieci bawiły się kropkami w najbardziej niezwykły sposób. Wspólnym elementem było prześledzenie losów Vashti od której wszystko się zaczęło. Rozmawialiśmy o tym, kim może być dziewczynka. Miło było usłyszeć, że tak naprawdę kryje się w każdym z nas. Uczniowie wpisywali w kolorowe kropki swoje talenty, tworzyli drzewa talentów. W starszych klasach postawiliśmy na emocje i aspekt społeczny „łączenia kropek”.
Uczniowie tworzyli kompozycje zgodnie ze swoim bieżącym nastrojem. Opowiadali o tym, dlaczego wykorzystali takie, a nie inne barwy. Najmłodsi układali kropeczkowe szlaczki oraz przeprowadzili eksperyment z kolorowymi cukierkami, tworząc tęczową paletę barw.
Wspólnym akcentem tego dnia było zaśpiewanie przez wszystkie dzieci piosenki pt. “ Chodź, pomaluj mi świat”.
Dzień Kropki uświadomił nam, że jesteśmy WAŻNI, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.
Galeria zdjęć z Dnia Kropki