Dzień i noc, podstawowe elementy doby, od których należy rozpocząć naukę czasu. Podczas sobotnich zajęć w grupie 5 latków uczniowie poznawali tajniki czasu i rozmawiali na temat co odróżnia dzień od nocy. Budowali swobodne wypowiedzi, kończyli historyjki opowiadane przez nauczyciela i odpowiadali na pytanie: Co robimy w dzień, a co w nocy? 

Rozumienie pojęcia dnia i nocy i ich cykliczności staje się niezwykle pomocne przy późniejszej nauce dni tygodnia,  pór roku i miesięcy. Dzieci zapoznały się również  ze sposobem odmierzania czasu, różnego rodzaju zegarami i kalendarzem.

Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną “Dzień i noc” na talerzyku papierowym.

Zależy nam na tym, aby uczniowie rozumieli  jakie zmiany zachodzą w przyrodzie i pojmowali poznawane pojęcia i nowe zagadnienia.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji… 

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/dzien-i-noc-kategoryzacja