Klasa 4 aktualnie omawia lekturę „Dziadek Niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego.

Książka niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka, czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Armii Polskiej. Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka.

Nasi uczniowie w szkolnym uznaniu odważnego niedźwiadka- żołnierza stworzyły jego maskotkę. Projekt był na tyle ciekawy, ponieważ angażował wiele sfer poznawczych dzieci. Po pierwsze informacja o głównym bohaterze, projekt polskiego munduru dla niedźwiadka oraz postaci a po drugie wykonanie, wykorzystanie umiejętności szycia i planowania.

Bardzo dziękujemy nauczyciele języka polskiego pani Marlenie Mijali za bardzo ciekawy projekt klasowy. A uczniom gratulujemy sprawnej akcji „ igła i nitka …..sposobem na lekturę”.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

14014