Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła zorganizowała “Dyniowe Półkolonie” w nawiązaniu do tradycji płynącej prosto z Irlandii- Halloween. Przewidziano szereg atrakcji: zajęcia plastyczne, animacyjne, kulinarne, zabawy ruchowe i sportowe. Przez 4 dni, dzieci spędzały czas niezwykle intensywnie, w atmosferze zabawy, ruchu, tworzenia ciekawych prac plastycznych. Nie zabrakło zabaw na boisku szkolnym, mimo kapryśnej pogody.
Dzieci brały udział w wielu aktywnościach między innymi: poznały technikę tworzenia slime, przeszły mroczny tunel, szukały skarbów w zabawie sensorycznej, malowały portrety na plecach swojego partnera oraz bawiły się w mumie z finałowym białym szaleństwem- zabawą z papierem. Każdego dnia odbywały się warsztaty plastyczne na których dzieci mogły puścić wodze fantazji i tworzyć unikatowe rzeczy. Halloweenowym dniem był bal przebierańców. Wszystkie dzieci przyszły przebrane za ulubione postacie. Bal u czarownic przyniósł radość i straszne tańce połamańce oraz wiele konkursów z pająkami i nietoperzami w roli głównej. Humory dopisywały nam przez cały czas szalonej zabawy! Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami był wspaniałą przygodą, a nasi uczestnicy przeżyli piękne i niezapomniane chwile. Strrraaasznie fajnie spędziliśmy halloweenowe ferie. Zapraszamy w przyszłym roku!

Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

5005