Podczas sobotnich zajęć, uczniowie klasy 3, skupili się na omówieniu lektury „Drzewo do samego nieba”. Uczniowie zapoznali się z sylwetką autorki Marią Terlikowską, chronologicznie układali plan wydarzeń z lektury, omówili bohaterów i uzupełnili podstawowe informacji o lekturze.
Rozmowa w klasie obejmowała kilka kluczowych pytań zawartych w książce. Dlaczego drzewo okazało się być ważne zarówno dla dzieci jak i starszych mieszkańców kamienicy? Gdzie najbardziej lubią się bawić? Jak spędzają czas na podwórku?Czy warto mieć bogatą wyobraźnię i dlaczego? Co ma większy i lepszy wpływ na rozwój wyobraźni- czytanie książek czy i oglądanie tv? W jaki sposób na nasza wyobraźnię wpływają gry komputerowe? Czy fantazjowanie jest fajne i przydaje się nam w życiu?
W drugiej części zajęć dzieci wykonywały ćwiczenia ze słuchu słuch. Wysłuchały dwóch fragmentów lektury z audiobooku, a następnie wykonały rysunki zgodnie z tym co usłyszały. Na końcu wszyscy porównywali rysunki i opowiadali o zaistniałych podobieństwach i różnicach opowiedzieć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/drzewo-do-samego-nieba