Ania z Zielonego Wzgórza” to już klasyka literatury dziecięcej. Od lat cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Przygody dziewczynki o ognistych włosach stały się równocześnie przygodami naszych szóstoklasistów podczas omawiania tej ciekawej i pasjonującej lektury. 

Podczas sobotnich zajęć uczniowie napisali test na temat fascynujących przygód rudowłosej Ani i dziejów malowniczego Zielonego Wzgórza znajdującego się na Wyspie Księcia Edwarda w Avonlea, w Kanadzie.

Pytania były podchwytliwe, ale wszyscy uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale.

Na koniec uczniowie zgodnie przyznali, że „Ania z Zielonego Wzgórza” to nie tylko historia żywiołowej dziewczynki tytułowej Ani i historia rodzeństwa państwa Cuthbertów – Maryli i Mateusza, ale to również, a może przede wszystkim książka zawierają istotny dla młodzieży przekaz jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają kolejno przyjaźń i miłość.

W drugiej części zajęć uczniowie debatowali na temat ekologii i znaczenia postaw proekologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszam do krótkiej relacji fotograficznej.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/ania-z-zielonego-wzgorza-test-znajomosci-lektury