Chociaż Afryka wzbudza zainteresowanie, wciąż mało wiemy o jej kulturze i obyczajach. Jak wyglądają tradycyjne domostwa afrykańskie i jakie zwyczaje w nich panują?
Uczniowie kl.3 skonfrontowali własne wyobrażenia na temat życia w Afryce z omawianą obecnie lekturą „Afryka Kazika” i wykonali kreatywne maski afrykańskie.
Lektura „Afryka Kazika” stała się dla dzieci bez wątpienia pasjonującą podróżą w przeszłość, której elementów (prawdopodobnie) nigdy nie zaznamy w naszym życiu. Przeszłością bez elektroniki, bez pośpiechu, bez sztucznych potrzeb, ale z prostymi przyjemnościami: ugaszeniem pragnienia po podróży, napełnieniem żołądka, spokojną nocą w namiocie, spotkaniem z nowymi osobami. Dla naszych dzieci (podobnie jak dla nas samych) jest to piękna lekcja życia, która proponuje inne spojrzenie na to, co jest naprawdę ważne.

2002

1001