Każdy ma jakiegoś bzika każdy jakieś hobby ma
A ja w domu mam chomika kota rybki oraz psa
A klasa pierwsza adoptowała Bambusa Bambo!
Za pośrednictwem strony For Your World pierwszaki stały się pełnoprawnymi opiekunami Pandy Wielkiej. Nasz Miś aktualnie przebywa w Minshan, paśmie górskim gór w Chinach, w rezerwacie przyrody Jiuzhaigou. Od stycznia Nowego Roku Bambus Bambo jest klasowym ulubieńcem, ale i inspiracją do poważnych rozmów o tym, co ważne i co trwałe.
Drogą klasowego głosowania i emocjonującej debaty nasz Miś zyskał imię Bambus Bambo  Pomimo odległości i póki co, tylko listownej korespondencji poznajemy naszego Misia, jego przyzwyczajenia, upodobania, formę ulubionej zabawy i rodzinę.
Inspirację do adopcji naszego Bambusa Bamba „podsunęli” pierwszakom polscy żołnierze armii generała Andersa. Dzielni wojacy włączyli w swoje szeregi niedźwiedzia Wojtka, który stał się ich wiernym przyjacielem i w zabawie, i w walce. Podobnie jak Wojtek, nasz Bambus od samego początku zyskał ogromną sympatię i wzbudza wiele emocji, rozwijając w dumnych opiekunach uśpione dotąd pokłady empatii i życzliwości.
Jak pisał Viktor Frankl „W życiu jest tylko jeden zaszczyt – zaszczyt pomagania innym” czy to drugiemu człowiekowi, czy włochatemu misiowi, na miarę wieku i mozliwości – postawa godna podziwu.
Serdeczne podziękowania dla pani wychowawczyni klasy 1 – Leny Szturomskiej-Józwik, za koordynację projektu i krzewienie w dzieciach miłosći do zwierzętą.