Zakończenie roku szkolnego 16.06.2018

„Ucz się od morza i od drzewa. Płyń za marzeniem, w drodz śpiewaj”. (Piotr Łochocki)

W sobotę 16 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez wszytkich uczniów moment. Oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny 2017/2018 i rozpoczęły się wakacje.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego  inaugurowała pani Dyrektor Anna Siecińska, która skierowała do wszystkich słowa pełne życzliwości i ciepła.  Podziękowała gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom za wytężoną pracę, życzyła udanych, słonecznych i przede wszystkim bepiecznych oraz szczęśliwych wakacji.

Koniec roku szkolnego to również czas pożeganania. Pani Dyrektor Anna Siecińska podziękowła pani Ilonie, naszej przedszkolance, która kończyła pracę w szkole i przeszła na urlop macierzyński.

Gorące słowa podziękowania trafiły również do rodziców. Za współne dostrzeganie problemów i potrzeb naszych uczniów, za współpracę, za działania wspierające rozwój szkoły oraz pomyślny rozwój współpracy rodziców ze szkołą. W ręce rodziców trafiły piękne dypolmy zaangażowanego rodzica.

Po przemówieniu nastąpił najważniejszy moment tego dnia, którym był występ poszczególnych klas. Każda klasa zaprezentowła inny repertuar od śpiewu, tańca, po wierszyki i scenki humorystyczne. Wszystkie występy bardzo podobały się zgromadzonym i były nagrodzone gromkimi brawami.

Po występach na scenę zostali zaproszeni docenieni uczniowie, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali wzorowe wychowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Do wyróżnionych dzieci w poszczególnych klasach należeli:

Klasa „0” A

Aleksandra Kuźma

Maja Leszczyńska

Amelia Dunikowska

Po wręczeniu nagród nadszedł czas na odrobinę poezji pani Dyrektor Anna Lejman odczytała wiersz na cześć wakacji i naszej szkoły napisany, przez naszą utalentowną nauczycielkę Annę Bartosiak.

Rok szkolny dobiega już końca,
cieszmy się dniami pełnymi słońca.
Wielu z nas w Polsce będzie wypoczywać,
spędzać czas z bliskimi, rodzinny kraj odkrywać.

I gdy po polsku zaczniesz mówić z ochotą,
ucieszysz się każdą z nami spędzoną sobotą.
Zrozumiesz jak ważne tradycji kultywowanie,
pamięć o przodkach, języka podtrzymywanie.

I choć czasem nie chciało się wstawać,
pracować ciężko, literek poznawać,
spotkało nas tu atrakcji tak wiele:
projekty, festyny i przyjaciele!

W czasie wakacji nie zapomnij swoich korzeni –
jesteś Polakiem, to się nie zmieni!
Niech pochodzenie twe serce dumą napawa –
o ojczyźnie swej pamiętaj, to szlachetna sprawa!
A końcem wakacji miejmy nadzieję się nie zasmucisz
i z ochotą do Polskiej Szkoły Bez Granic powrócisz!

****

Na zakończenie uroczystości uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w tworzenie naszej szkoły za swój czas i poświęcenie oraz życzyli wszytkim udanych wakacji.

Słowa podziękowania kierujemy do Ambasady RP w Dublinie za współfinansowanie nagród książkowych dla wyróżnionych uczniów.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…