Autor: admin

Folklor i historia polskiej – warsztaty historyczne dla uczniów.

Z kultury ludowej, z jej historii naród czerpie bogactwo cywilizacyjne i estetyczne. I chociaż folklor oraz kulturę ludową wyróżnia pewna prostota, ponieważ dotyczy ona przede wszystkim społeczności niepiśmiennych, to jest w ona swej prostocie barwna, kolorowa i piękna. Taki folklor i taką jego historię poznali uczniowe naszej szkoły podczas projektu realizowanego w dniu 25 września Read More …

Dzień Kropki 2021

18 września dzieci w naszej szkole obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami, grochami i groszkami. Na zajęciach uczniowie wysłuchali opowiadania z książki Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, (“Kropka”) i obejrzeli film o małej dziewczynce o imieniu Vashti, której cały świat odmieniła jedna mała kropka i nauczycielka plastyki. Historia Read More …

Zakończenie roku szkolnego 2020 – 2021

Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły, Do zobaczenia 11 września!

Urodziny Koziołka Matołka

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa” najmłodsi zostali zaproszeni na urodziny do Koziołka Matołka. Tort był tak wspaniałą niespodzianką, że sam Koziołek zaniemówił z wrażenia i radości. Pyszny tort upiekła pani Paulinka, nauczycielka z przedszkola. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Mama oczami 5 latków

Bycie mamą to zdecydowanie najpiękniejsza, najważniejsza i najtrudniejsza rola na świecie. Ale kim jest dla ciebie mama? Zdecydowanie prościej było zadać to pytanie naszym 5 latkom. Zapraszamy na relację z zajęć.

Dzień Mamy – przedszkole

Maluchy wiedzą, że mama to jedyna taka osoba na świecie. Nieustannie dba o nasze zdrowie i zawsze stara się sprostać wszystkim naszym potrzebom. Z okazji jej święta, dzieci wykonały dla mam piękne koszyki, ozdobiły je kwiatkami i zaśwpiewały piosenkę.

Certyfikat „Z kulturą mi do twarzy”

Z ogromną radością prezentujemy certyfikat, który otrzymaliśmy za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”, BRAWO!!! dla uczniów klas 2,3,4,5,6 i nauczycieli za zaangażowanie w realizację zadań. Bardzo dziękujemy pani Kasi Siejk za koordynację, poświęcony czas i relacjonowanie na ogólnopolskiej stronie naszych szkolnych zadań z projektu.

Polska oczami przedszkolaków

Tematem sobotnich zajęć w grupie przedszkolnej były: godło, flaga i hymn. Dzieci zapoznały się z polskimi symbolami narodowymi. Poznały znaczenia postawy zasadniczej podczas śpiewania hymnu. Doskonaliły pamięć słuchową oraz wzbogacały zasób słownictwa, równocześnie udoskonalając analizę i syntezę sylabową i głoskową wyrazów: flaga godło oraz hymn. Zapraszamy do obejrzenia relacji z zajęć.

Symbole narodowe – grupa 5 latków

W sobotę uczniowie z grupy 5 latków zapoznali się z symbolami Polski (flagą, godłem, hymnem). Dzieci wypowiadały się na temat Polski, poznawały miejsce położenia kraju na mapie. Uczyli się rozpoznawać godło i flagę wśród innych państw oraz poznali barwy charakterystyczne dla Polski. Zajęcia wspomagały rozwijanie analizy i syntezy wzrokowej u uczniów w wieku przedszkolnym.