Autor: admin

Zwierzęta w gospodarstwie rolnym

W sobotę nasi 6 latkowie poznali zwierzęta mieszkające na wsi w gospodarstwach rolnych. Uczyły się jak wyglądają i jak pomagają człowiekowi między innymi: świnie, krowy, kury, owce, kozy, konie oraz kury. Zwieńczeniem ciekawych zajęć były pięknie wykonane prace platyczne.

Palmy wielkanocne

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy moduł z projektu edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy”. Naszym głównym tematem były „ Palmy wielkanocne”, stworzyliśmy ciekawy plakat, w którym znajdowało się dużo informacji dotyczących palm wielkanocnych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zrobili przepiękne palmy wielkanocne. Brawo👏👏

Klasa 5 zaprasza na wycieczkę po Krakowie.

Klasa 5 w związku z projektem „Poznajemy Kraków” poznała historię miasta, zabytki, ale także ciekawe anegdoty związane z Krakowem. Podsumowaniem lekcji było przygotowanie fantastycznych plakatów, dzięki którym uczniowie utrwalili zdobyte wiadomości o jednym z najstarszych miast Polski.

6 latki muzykalnie

W sobotę grupa 6 – latków zapoznała się z kilkoma instrumentami muzycznymi, poznała podstawowe nuty oraz wcieliła się w rolę drygenta. Zaprszamy na film z ich ciekawych, muzyklanych zajęć.

Hulajnoga dla Koziołka

Po lekturze książki Kornela Makuszyńskiego o „Przygodach Koziołka Matołka”, 6 latki postanowiły pomóc Koziołkowi w jego długiej i męczącej wędrówce do Pacanowa, budując dla niego hulajnogę.

Miasto z pocztówki – klasa 6

W ramach projektu „Z Kulturą mi do twarzy”, klasa 6 zrealizowała temat : „Miasto z pocztówki”. Z pomocą platformy genially wybraliśmy się na wirtualny spacer po największych polskich miastach, odwiedziliśmy również najstarsze polskie miasta i poznaliśmy legendy o polskich miastach. Na koniec sprawdziliśmy swoją wiedzę. W kolejnym etapie uczyliśmy się redagować pocztówkę – uczniowie dostali Read More …

Epoka lodowcowa – wybuch wulkanu

Podczas sobotnich zajęć, 6 – latki z Polskiej Szkoły Bez Granic, przeniosły się do epoki lodowcowej, w której żyły mamuty, nosorożce włochate, niedźwiedzie jaskiniowe i tygrysy szablozębne. Zapoznali się z pracą paleontologa, odkryli czym są skamieliny i doprowadzili do erupcji wulkanu! Zapraszamy na film.